אבחון הקלות במבחן

אבחון הקלות במבחן הינו למעשה שינוי בתנאי המבחן הבסיסים. אותו מבחן יכול להיות מבחן בתיכון, בגרות, מבחני צו ראשון, פסיכומטרי, ומגוון נוסף של מבחנים. אותן הקלות מאפשרות לתלמיד אשר חווה ליקוי למידה מסוג כזה או אחר, לעקוף את הקושי, או להקל עליו במידת מה, כך שיוכל להביא לידי ביטוי את היכולות שלו. במהלך אבחון הקלות למבחן, מתבצעת בחינה והכרה באותם קשיים של התלמיד. ההקלות ניתנות בהתאם לחומרת הלקות והקושי, ובדרך כלל מקלות משמעותית על התלמיד, ומשפרות את הסיכויים להצלחה בבחינה. מרכז א.ל.י.ה מתמחה במגוון רחב של אבחונים, ומיועד לכל מי שסובל מליקויי למידה, בעיות רגשיות,והפרעות שינה.

אבחון הקלות בצו ראשון

כיום, כמעט ממחצית המתגייסים בוחרים לעבור טרם הצו הראשון אבחון הקלות במבחן, אשר יקנה להם הקלות בעת המבחנים של הצו הראשון. המבחנים של הצו הראשון בדרך כלל גורמים לצעירים רבים להלחץ, ולנסות להשיג את התוצאות הטובות ביותר. קבלת ההקלות יכולה לעזור משמעותית לכל מי שמתקשה וסובל מליקויי למידה והן כוללות בדרך כלל הפסקה בין מבחנים, שימוש במחשבון, מבחן ידני, תוספת זמן, ואף פטור מחלק מחלקים שונים במבחן, הכל כמובן תלוי בתוצאות האבחון. מרכז א.ל.י.ה מיועד בדיוק עבור אותם אנשים אשר סובלים מליקויי למידה, ומעניק אבחון מקצועי לצעירים רבים לפני צבא, בזמן התיכון, ובכל גיל נדרש.

אבחון הקלות בתיאוריה

כל מי שהתחיל את דרכו אל עבר הרישיון יודע כי בדרך יש את מבחן התאוריה שצריך לעבור. מדובר במבחן בעל שאלות אמריקאיות בנושאים של חלקי הרכב, תפעול הרכב, וחוקי התנועה. אבחון הקלות במבחן יכול לעזור גם כאשר ניגשים אל מבחן התאוריה, ולהעניק מגוון הקלות למי שזקוק לכך.

אבחון עד הבית

עד היום, מי שהיה זקוק למבחן הקלות למבחן, אבחון פסיכודידקטי או דידקטי, על מנת לאבחן ולאתר את לקויות הלמידה, היה צריך לחפש את המכון הקרוב ביותר לביתו, ולנסוע לשם. מדובר בהליך שדורש מספר פגישות, ולכן מספר נסיעות עם הילד או הילדה, דבר שדורש פינוי זמן, עלויות של דלק, וכו׳.  מרכז א.ל.י.ה מציעאבחון הקלות עד לביתכם, כך שתוכלו לחסוך זמן, עלויות, וטרחה. במהלך האבחון יתבצע זיהוי של הלקויות, ובהתאם לכך ינתנו ההקלות הרלוונטיות.