טיפול במיומנויות קריאה וכתיבה

כיום, על פי מחקרים שונים נודע כי למעלה מ- 15% מכלל הילדים סובלים מבעיות קריאה וכתיבה, וזקוקים לטיפול  במיומנויות קריאה וכתיבה. החלק הראשון של התהליך הוא האבחון, כאשר בו מבקשים להבין מהו אותו הליקוי, כיצד הוא מתבטא, איך הוא משפיע על הילד או הילדה, וכמובן באיזו רמה אותו ליקוי. טיפולבמיומנויות קריאה וכתיבה מבקש לעזור לילד ליצור ולהעשיר את אוצר המילים שלו, ולדעת איך להשתמש בו. בדרך כלל ילדים אשר עוברים טיפול במיומנויות קריאה וכתיבה הם כביכול בגיל בו הם כבר צריכים לדעת היטב קרוא וכתוב, כלומר יש להקפיד על הגיל הנכון, ולא להגיע לטיפול בגיל מוקדם מידי. מרכז א.ל.י.המציע מגוון דרכי טיפול במיומנויות קריאה וכתיבה לגילאים שונים, ומעניק ידע מקצועי, וניסיון רב בתחום.

טיפול במיומנויות כתיבה

לקות במיומנויות כתיבה מופיעה למעשה במגוון רחב מאוד של צורות, וברמות שונות של חומרה. יש מי שלא מצליח לכתוב באופן מוחלט, ויש מי שכתב היד שלו מלא בשגיאות, ולא קריא בכלל, ושפעולת הכתיבה דורשת מאמצים רבים מצידו. בהתאם לכך, אבחון מוקדם יזהה את הקושי הספציפי, ויוכל לעזור ולהקל משמעותית לפני שהוא הופך למשהו דומיננטי יותר שיכול להשפיע על הביטחון העצמי, וכמובן על התפקוד היומי. את האבחון בדרך כלל נגשים לעשות כאשר מרגישים פער ניכר בין התלמיד או הילד, לבין שאר חבריו לכיתה. חשוב כי את האבחון ולאחר מכן את הטיפול במיומנויות קריאה וכתיבה יבצע איש מקצוע בעל ניסיון רב ותשוקה לתחום.  מרכז א.ל.י.ה הינו מרכז אשר מתמחה בטיפול בליקויי למידה שונים, ובמגוון רחב של אבחונים לכל הגילאים.

טיפול במיומנויות קריאה

לקויות למידה גורמות לקשיים במשימות, ומבחנים בעלי אופי קוגניטיבי או אקדמי. אחת מן הלקויות הנפוצות ביותר הן לקות בקריאה. מדובר במספר מגבלות, אשר יוצרות קושי ממשי להתמודד עם קריאת הכתוב. חשוב מאוד לטפל מוקדם ככל הניתן בלקויות קריאה, על מנת להעניק סיוע ולצמצם נזקים ופערים.

מיומנויות קריאה וכתיבה

טיפול במיומנויות קריאה וכתיבה דורש קודם כל אבחון מקצועי, שיגדיר את הלקות ויעניק כילים להתמודדות ועזרה. כל מי שעבר אבחון כזה, יכול לקבל מגוון הקלות ופטורים במהלך הלימודים, ובעת מבחן.