טיפול פסיכולוגי

טיפול פסיכולוגי לילדים.  הטיפול הפסיכולוגי במרכז דיאגנוסטיקה נעשה עלי אנשי המקצוע הבכרים .המאושרים עלי משרד הבריאות .

כדאי לפנות לטיפול פסיכולוגי כשמזהים מצוקה רגשית אצל הילד. מצוקה רגשית אצל ילדים יכולה להתבטא בבעיות התנהגות, קשיים חברתיים, קשיי הסתגלות למסגרות, קושי ביחסים בתוך המשפחה, חרדות ופחדים.  לעיתים המצוקה שהילד חווה היא כתוצאה משינוי בחייו של הילד, כמו כניסה למסגרת לימודית חדשה, או כתגובה למשברים במשפחה. כמו לידת אח או קושי בגבולות קושי בסדר יום לילד .

מה קורה בתוך תהליך של טיפול?  טיפול זהו מפגש שבועי שבו הילד והפסיכולוג נפגשים לבד משחקים או מדברים. הפסיכולוג משתמש בתכנים שעולים במפגש כדי להבין את הקשיים של הילד וגם לעזור לו להבין את עצמו. הפסיכולוג תומך בילד, ויכול להציע לו דרכים נוספות להתמודד עם הבעיה. טיפול פסיכולוגי בילדים מלווה תמיד בהדרכת הורים.

במרכז דיאגנוסטיקה טיפול פסיכולוגי  נחווה בהדרכת  הורים התבצעת כחלק משלים מהטיפול בילד,  לעיתים הטיפול בילד מתבצע רק דרך העבודה עם ההורים ללא מפגש ישיר של הפסיכולוג עם הילד עצמו. מטרת ההדרכה היא לשפר את ההבנה של הורים את צרכי הילד, לזהות קשיים בדפוס היחסים בין ההורים לילד ולפעול לשינויים ולתמוך בטיפול. ההדרכה מספקת להורים מסגרת לקבלת יעוץ לבעיותיהם בהתמודדות עם הילד.