קשב וריכוז add

כאשר מדובר על בעיות קשב וריכוז בילדים ניתן להצביע על תופעות שונות המחייבות טיפול והתייחסות.
אחת מההפרעות הקיימות בתחום הינה הפרעת  קשב וריכוז add.
הפרעה זו מתאפיינת בקושי להתרכז ולהתפקס על משהו מסוים, לרבות בספרה הלימודית, שיכחון של פעולות נדרשות לעשייה (למשל מטלות בבית או שיעורי בית), אי השמת לב לפרטים, הסחה בקלות ועוד.

הפרעה זו מוגדרת כהפרעה ללא היפראקטיביות, הפרעת קשב וריכוז אצל ילדים טהורה.
כאשר הורים חושדים שלילדיהם ישנה הפרעת קשב וריכוז add הפעולה החשובה ביותר שיש לבצע היא דיאגנוסטיקה חשובה ומפורטת של המצב ושל הקשיים הקיימים.
אנו ב MDC דיאגנוסטיקה סנטר מרכז א.ל.י.ה מומחים באבחון נכון של הפרעות קשב וריכוז אצל ילדים בכלל, וקשב וריכוז add בפרט, ובונים תכונית  מותאמת אישית אשר עוזרת להתמודד עם הקושי של הילדים וללמוד לחיות אתו.
לעתים קרובות, לראשונה, הורים נתקלים בבעיות קשב וריכוז בילדים כאשר הילד מתחיל מסגרת לימודים מסודרת.
לרוב כאשר הילד מתחיל בית ספר, אך גם בגן  הפרעות קשב וריכוז ילדים עלולות לצוץ ולהצביע על קיומן.

הפעילות החינוכית המוצעת במסגרות השונות דורשות תשומת לב וקשב, וצורות חדשות של התנהגות רצויה במסגרת החברתית.
בנוסף נדרשת יכולת לשלוט בתהליכים נפשיים חדשים של התנהלות בחברה, גם אם יש קשיים לבצע את המשימות הנדרשות. קשיים בנורמות מבוקשות במסגרת חינוכית עלולים לרמוז על בעיות קשב וריכוז add.

ב MDC דיאגנוסטיקה סנטר מרכז א.ל.י.ה אנו מאבחנים כבר מהגלאים הקטנים ביותר את הימצאותן של בעיות הקשב על מנת לבנות תכונית מותאמת מוקדם ככל האפשר להתמודדות יעילה איתן. 

ההורים אשר מודעים היום יותר מאי פעם לחשיבות של תשומת לב וקשב בריאים ללמידה משמעותית, קשובים יותר ומבקשים להקל על הילד באמצעות טיפול מגוונים כבר בגילאים מוקדמים.

אנו מומחים בעבודה עם ילדים בכל הגילאים תוך כדי תשומת לב לקשיים ולצרכים הן של הילד, והן של ההורה וסביבת החינוך בה הילד מתפתח. 
אין ספק שבעיות קשב וריכוז add מאוד מקשות על הילד הסובל מהן, אך חשוב לזכור שכיום בזכות המודעות הרבה ישנן שיטות מתקדמות לסייע ולהקל על הילד.
בעיות קשב וריכוז ילדים אינן גזרה משמיים, ואינן צריכות להגביל בלכבוש כל פסגה.